WwW.CıLGınLar.BiZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WwW.CıLGınLar.BiZ

*-*-*HoŞGeLdiNiZ*-*-*

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Temmuz 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
TakvimTakvim
öle

Konuya puan ver

Şili'de Atatürk Kabartması

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
magmatli
Admin
Admin
magmatli
Forum Ekibi...
Lakap : Bozkurt_Reis

ReP SiSteMi
AkTiFLik:
Şili'de Atatürk Kabartması Left_bar_bleue1000/1000Şili'de Atatürk Kabartması Empty_bar_bleue  (1000/1000)
BeCeRi:
Şili'de Atatürk Kabartması Left_bar_bleue1/1Şili'de Atatürk Kabartması Empty_bar_bleue  (1/1)
TeCrüBe:
Şili'de Atatürk Kabartması Left_bar_bleue1/1Şili'de Atatürk Kabartması Empty_bar_bleue  (1/1)
Şili'de Atatürk Kabartması Vide
http://www.turkhackteam.org
MesajKonu: Şili'de Atatürk Kabartması Şili'de Atatürk Kabartması Icon_minitimeC.tesi Ocak 10, 2009 11:52 am

Şili'nin başkenti Santiago'da belediye, kentte yaşayan kişilerin örnek alması için bir parka, Atatürk'ün sözlerinin yer aldığı rölyefini yaptırdığı bildirildi. Söz konusu rölyef Aynur Kasabalı'nın seyahatlerden birinde ortaya çıktı. Geçen yıl bir Güney Amerika ülkesi olan Şili'ye yaptığı seyahatte ilişkin izlenimlerini, şöyle anlattı:

“Şili'nin başkenti Santiago kentinin Belediye Başkanının, kentte yaşayan kişilerin örnek alması için Apoguindo Caddesi'ndeki Novigod Parkı'na, Atatürk'ün, üzerinde bazı sözlerin de yer aldığı rölyefini yaptırdığını fark ettim. O an kendim ve Türklüğümle gurur duydum. O anı kelimelere dökmem imkansız. Zamanım kısıtlı olduğu için Belediye Başkanı ile görüşemedim. Ancak tercümanım aracıyla yetkililere sorduğumda, Atatürk'ün kentte örnek alındığı, herkesin örnek alması için de bir parka Atatürk rölyefinin konulduğunu öğrendim.”

YAZININ TERCÜMESİ

Rölyef ve rölyefin bulunduğu anıt duvarın üzerindeki yazının ise kendisini daha da şaşırttığını ifade eden Kasabalı, yazıda İspanyolca, ”Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, vatanının fedakar ve sadık hizmetkarı, benzeri olmayan kahraman, insanlık idealinin canlı emsali... Bütün hayatını Türk Milletine vakfetmiş, milletine kendi ruhunu, ateşini vermiştir. Hatırası milletinin ruhunu ateşli tutan
sönmez bir meşale olarak yaşamaktadır” sözlerinin yazılı olduğunu belirtti..
Misafir
Misafir
Şili'de Atatürk Kabartması Vide
MesajKonu: Geri: Şili'de Atatürk Kabartması Şili'de Atatürk Kabartması Icon_minitimeC.tesi Tem. 04, 2009 12:19 pm

Magmatli Bizi Bilgilendirdigin için Çok Teşekkürler

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası